Україна – Азербайджан: на перехрестях історії та культури

DSC 6641n

19 червня 2015 року на історичному факультеті відбулась Міжнародна наукова конференція “Україна – Азербайджан: на перехрестях історії та культури”. Відкрив конференцію ректор університету академік Леонід Васильович Губерський. З вітальним словом виступив Тимчасовий Повірений у справах Азербайджанської Республіки в Україні пан Назім Алієв. Привітав учасників конференції також декан історичного факультету професор Іван Казимирович Патриляк.

В рамках конференції пройшла фотовиставка “Україна – Азербайджан: різні народи, спільна історія”. На цю ж тему учасникам конференції було продемонстровано музикальний фотоальбом. Їх підготували доцент Олег Купчик та к.і.н. Яна Купчик.

Науковою сесією модерував д.і.н., професор Олег Петрович Машевський. Із доповідями з різних аспектів українсько-азербайджанських відносин виступили к.і.н., асистент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій Пількевич (“Вплив Римської цивілізації на землі Кавказької Албанії”), д.і.н., професор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор Крюков (“Азербайджан у системі торгівельних зв’язків Київської Русі-України з володіннями Аббасидського халіфату за даними арабських писемних джерел IX-X ст.”), к.і.н., доцент Національного університету “Києво-Могилянська академія” Ферхад Туранли (“Внесок азербайджанських інтелектуалів у розвиток науки та освіти України (до 150-річчя від дня народження професора Мугаммеда Садика Агабекзаде (1865–1944 рр.), к. філол.н., провідний науковий співробітник Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України Юрій Кочубей (“В. В. Дубровський та Азербайджан”), к.і.н., доцент кафедри історії для гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олег Купчик (“Студенти-азербайджанці у Київському комерційному інституті (1906–1917 рр.)”), к.і.н., доцент кафедри історії для гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юрій Латиш (“Гейдар Алієв та Володимир Щербицький: долі лідерів радянських республік на тлі Перебудови”), д.ю.н., професор, завідувач кафедри права Київського національного лінгвістичного університету Олександр Мережко (“Україна та Азербайджан: схожі проблеми й спільний пошук їх вирішення (Крим і Нагірний Карабах)”);к.і.н., старший науковий співробітник, докторант Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського НАН України Володимир Удовик (“Наукова та просвітницька діяльність Президентської бібліотеки Азербайджанської Республіки”),к.і.н., старший науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського НАН України Олександр Дуднік (“Азербайджанська діаспора у суспільно-політичному житті України (2010–2015 рр.)”), к.і.н., асистент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Вікторія Пількевич (“Азербайджан та ЮНЕСКО: охорона культурної спадщини та перспективи співпраці”) та інші.

Конференція прийняла рішення:

1. Укласти угоду про співпрацю між історичним факультетом КНУ імені Тараса Шевченка та історичним факультетом Бакинського державного університету;

2. Створити на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Центр азербайджаністики”;

3. Заснувати при “Центрі азербайджаністики” бібліотеку азербайджанської літератури;

4. Залучати азербайджанську молодь, випускників середніх навчальних закладів, до навчання на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

5. Видрукувати збірник матеріалів конференції “Україна – Азербайджан: на перехрестях історії та культури”;

6. Започаткувати документальний науково-популярний фільм “Азербайджанці в Україні”.

7. Ініціювати встановлення у Києві, пам’ятних таблиць у місцях, де проживали і працювали видатні азербайджанці.