ВСЕУКРАЇНСЬКА ОЛІМПІАДА З ІСТОРІЇ ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ

«АНТИЧНА ГРЕЦІЯ І РИМ:

ІСТОРІЯ ТА ЦИВІЛІЗАЦІЙНА СПАДЩИНА»

(ДЛЯ УЧНІВ 10 – 11-х КЛАСІВ)

ОРГАНІЗАТОРИ ОЛІМПІАДИ:

ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА,

КАФЕДРА ІСТОРІЇ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ ТА СЕРЕДНІХ ВІКІВ

(освітня програма «американістика та європейські студії»)

До участі запрошуються учні 10 – 11-х класів.

Олімпіада проходитиме в два етапи.

ПЕРШИЙ ЕТАП (заочно) – з 15 лютого по 15 березня включно (17 березня оголошення результатів І етапу).

ДРУГИЙ ЕТАП (обов’язкова очна участь) з 27 по 29 березня 2017 р.

Мета Олімпіади:

• стимулювати інтерес молоді до стародавньої Греції і Риму – цивілізаційної основи Європи, усіх народів, що сповідують європейські цінності;
  • орієнтувати старшокласників на вивчення історії античної цивілізації, з основними виявами якої їм випаде детальніше знайомитися у вищій школі (на факультетах філософському та юридичному, філологічному та міжнародних відносин, і звичайно, історичному);
  • допомогти випускникам шкіл зробити усвідомлений вибір щодо вступу до вузів України.

Завдання для учасників Всеукраїнської олімпіади «Антична Греція і Рим: історія та цивілізаційна спадщина» (для учнів 10–11-х класів) сформовані у межах шкільної програми.

Участь в Олімпіаді не передбачає додаткових балів для вступу на історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

РОЗПОДІЛ БАЛІВ

1. Максимальна кількість балів за два етапи Олімпіади сумарно 100 балів.

2. І етап Олімпіади (заочний). Учасники зможуть набрати від 0 до 60 балів, які переносяться до ІІ етапу.

3. ІІ етап Олімпіади (обов’язкова очна участь). Учасники виконують письмові завдання, які оцінюються в діапазоні від 0 до 40 балів.

І ЕТАП ОЛІМПІАДИ

Для участі у Всеукраїнській олімпіаді «Антична Греція і Рим: історія та цивілізаційна спадщина» необхідно:

1. Починаючи з 15 лютого і до 15 березня включно, на електронну пошту Організаційного комітету

надіслати в одному листі заявку на участь в Олімпіаді і виконані завдання її І етапу.

2.  Заявка і Завдання для І етапу Олімпіади (доступ до 15 березня 2017 р.)

ЗАЯВКА:

– назва Олімпіади;

– прізвище, ім’я, побатькові автора;

– прізвище, ім’я, по батькові наукового керівника/вчителя, в разі, якщо робота виконана під його керівництвом;

– повна поштова адреса навчального закладу, у якому автор навчається /вулиця, номер будинку, населений пункт, область, індекс;

– контактний телефон фіксованого чи мобільного зв’язку автора чи його батьків/вчителя;

– адреса електронної пошти.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПЕРШОГО ЕТАПУ ОЛІМПІАДИ:

скачати в .doc

скачати в pdf

3. Інструкція для виконання завдань І етапу Олімпіади міститься у файлі із завданнями.

4. Результати І етапу Олімпіади будуть надіслані учасникам 17 березня 2017 р.

5. Виконавши завдання І етапу Олімпіади, учасники зможуть набрати від 0 до 60 балів. Учасники, що набрали 20 балів і більше, запрошуються до участі у ІІ етапі Олімпіади.

ІІ ЕТАП ОЛІМПІАДИ

1. ІІ етап Олімпіади передбачає обов’язкову очну участь учнів для виконання письмових завдань.

2. ІІ етап проходитиме у Києві, на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 28 – 29 березня 2017 р.

3. Учасників Олімпіади, що прибудуть до Києва, мають обов’язково супроводжувати вчитель-методист або батьки. На базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка передбачено поселення та харчування учасників і супроводжуючих осіб (за рахунок самих учасників).

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ,

передбачених у рамках проведення ІІ етапу Всеукраїнської Олімпіади

«Антична Греція і Рим: історія та цивілізаційна спадщина»

(для учнів 10–11-х класів)

27 березня

Заїзд та поселення передбачено 27 березня або до 12:00 28 березня.

Від'їзд учасників передбачено 30 березня або 29 березня після урочистого закриття Олімпіади.

28 березня

До 12:00 – поселення (для іногородніх учасників).

13:20 – 14:00 – Відкриття Олімпіади. Вітальне слово (кафедра та переможці).

14:00 – 15:20 – Лекція №1. Антична Греція і її цивілізаційна спадщина.

15:40 – 17:00 – Лекція №2. Античний Рим та його цивілізаційна спадщина.

29 березня

08:00-08:30 – Сніданок (для іногородніх учасників).

10:00 – 10:20 – Початок. Методичні настанови учасникам.

10:20 – 12:20 – Виконання письмової роботи.

12:30 – 13:30 – Обід.

13:30 – 17:30 – Екскурсійна програма.

17:30 – 18:00 – Оголошення результатів.

18:00 – 20:00 – Концерт та урочисте закриття Олімпіади.

Від'їзд учасників.

30 березня

Від'їзд учасників.

Телефони для довідок:

098 284 10 81 – Пількевич Андрій Леонідович.

050 465 05 97 – Пуховець Дмитро Сергійович.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПЕРШОГО ЕТАПУ ОЛІМПІАДИ:

скачати в .doc

скачати в pdf